Endodonti

Kanal Tedavisi

Diş hekimliği dalında diş içerisindeki sinirlere kadar ilerlemiş problemlerlerle ilgilenen bölümdür. Kanal tedavisi olarak bilinen diş sinirlerinin yerinden alınarak kanalın şekillendirilip doğru şekilde doldurulması işlemi Endodontik tedavidir.

Kanal tedavisine diş sinirlerinde enfeksiyon ya da kalıcı bir hasar varsa gerek duyulur. Tedavi edilmemiş çürükler dişin enfeksiyonuna neden oolup diğer dişlere yayılma ihtimali de yüksektir. Dişin iç kısmında oluşan bu enfeksiyonlar için antibiyotikler etkili değildir, sadece anlık bir tedavi sağlamaktadır. Hastalık bu şekilde yeniden nüksetmektedir. Tedavi edilmeyen enfeksiyon iltihaplanmaya neden olur, iltihaplanma da kanın dişe ulaşmasını engeller.

Gazident Kliniğimizde dişin röntgeni çekilerek böyle bir iltihap bulunup bulunmadığı kanal tedavisi yapılmadan önce tespit edilir.

Endodonti Ne Kadar Sürer, Endodonti Nasıl Yapılır?

 

Gazident Kliniğimizde Endodonti yaptırmak isteyen hastaların dişinin durumuna göre tedavi süreci 1 veya 2 seans sürebilmektedir. 

Uzman doktorumuzla birlikte kanal tedavisi uygulanacak hastanın ilk olarak diş röntgeni çekiyoruz. Bu röntgen sayesinde kanal köklerinin nasıl durduğunu ve çene kemiğinde herhangi bir enfeksiyon belirtisi olup olmadığına bakıyoruz. Bundan sonra işleme geçildiyse, diş hekimimiz dişinizin etrafını uyuşturması için lokal anestezi uygulayacaktır. Diş sinirinin enfeksiyon nedeniyle ölmesi yüzünden her zaman lokal anesteziye gerek olmasa da; hastanın rahatlaması için ve acı hissetmemesi için lokal anestezi yapılmaktadır.

Diğer sorularınız için hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz..

Tedavi yetkisi ve belgelerimiz

İmplant tedavisi cerrahi bir işlem olduğundan hijyen koşullarını sağlamak ve deneyimli uzman doktorlar tarafından gerçekleştirilmesi operasyonun sağlıklı sonuç vermesi açısından son derece önemlidir. Gazident tüm bu eğitim ve yetkileri edinmiş bir ağız diş sağlığı merkezi olarak, tecrübeli doktor kadrosu ile tedaviniz için sizlere hizmet vermektedir.

Danışma Talebi