Pedodonti

Pedodonti

Pedodonti (Çocuk Dişhekimliği), 0-13 yaş grubu çocukların süt ve daimi dişlerinin sağlıklı olarak korunmasını, gelecekte oluşacak problemlere erken teşhiste bulunarak çürük, travma, kalıtımsal ve benzeri etkenlerin bu dişlerde oluşturduğu sorunların giderilmesini amaçlayan bir anabilim dalıdır.

Çocuklarınızın Süt Dişleri Önemlidir

Süt dişleri toplam 20 tanedir. Süt dişlerinin birinci görevi çocuğun beslenmesini sağlamaktır. Konuşmanın düzgün gelişimi ve gelişmesini sürdürmesi de süt dişlerinin varlığına bağlıdır. Gazident ekibimiz ile birlikte, süt dişleri, kapladıkları alanı kendilerinin yerine gelecek olan kalıcı dişi koruyarak ve kalıcı diş sürerken ona rehberlik yaparak çocuğunuzun kontrollerini sağlamaktayız.

Süt dişileri sallandığı zaman erken çekilmesi ile birlikte doğal yer tutuculuk görevini de ortadan kalkmaktadır. Çocuk diş hekimliğinin birinci amacı, dişsel sorunların oluşmasını engelleyecek önlemleri almak ve çocukları çürüksüz sağlıklı bir ağız yapısı ile geleceğe yönlendirmektir. Bu amaçla uygulanan işlemleri özenle geçerek çocuğunuzun sağlıklı dişlere sahip olması evresinde tam destek yanınızdayız.

Danışma Talebi